Her Bütçeye Uygun Drone Önerisi

Okuma Süresi 4 dakika

Listemiz tamamen kişisel bir liste olup size yapacağım drone önerilerinden oluşmaktadır. Kaçırdığım bir nokta veya önerebileceğim daha iyi bir drone varsa aşağıya yazmayı unutmayınız. Listemiz ucuzdan pahalıya doğru ilerleyecek olup her bütçeye uygun içerik barındırmaktadır. İyi seyirler.

5) Corby CX012

Bu drone’u gerçek hayatta da kullanmışlığım olmasının da etkisiyle size tavsiye ederim. 189 ₺ ( yazının tarihindeki fiyat ) den başlayan fiyatıyla, kolay kullanımıyla, ve bataryası ile ön plana çıkan bu drone, drone hobisi ile ilgilenmeye yeni başlamış kişiler için bir öğretici ve eğlence aracı, orta seviye içinse drone açlığını dindirmek için alınabilecek bir yedek olarak değerlendirilebilir. 38.5 e 38.5 e 14. 5 boyutunda olan drone’un ağırlığı ise 128 gramdır. Kumanda ile kontrol etmek istenirse 70 m yarı çapında bir yarım küre alanı sunulurken telefon ile ise 20 m yarı çapında bir yarım küre alanı sunulmaktadır.

Uçuş süresi 7 ila 9 dakika olarak geçse de bildiğimiz gibi 9 dakikalara çıkabilmesi için en iyi koşulların sağlanması gerekmekte. Bu yüzden 7 dakika garantiye yakın ihtimalle uçacağını söyleyebiliriz. Tek tuşla iniş/kalkış mevcut. Kumandası 6 kanal 2.4GHz özelliği sunmakta. Rüzgara karşı koyabilmek için 6 axis stabilizasyon sistemi kullanmakta. 3.7V ( 1 S ) 680 mAh lık LI-PO piliyle de fiyatını karşılıyor. 6 kanal 2.4GHz kumandasıyla hamlelerinize hızlı tepki verdiğini de söyleyebiliriz. Cüzi bir de kamerası bulunuyor. 500 gram altında olması sayesinde de sivil havacılık izni gerektirmiyor.

4) Aden A55

Tasarım hatları yumuşak olan bu drone fiyat açısından oldukça uygundur. 374 ₺ civarında bir fiyatı vardır ( atılış tarihi itibariyle ). 720 piksel HD destekleyen bu model sabit irtifa modu ve 18 dakika maximum uçuş süresi de sunmakta. Fakat bildiğimiz gibi en iyi koşullarda 18 dk sağlandığından ortalama 15 dakika diyebiliriz. 1600 mAh lık bir li-po bataryayada sahip.

Tek tuşla kalkış/iniş modu da barındırmakta. Android ve ios uyumlu drone başsız modada sahip. Fpv moduna da sahiptir. 500 gram altında olması sayesinde de sivil havacılık izni gerektirmiyor. 10 kanallı 5.8 GHz kumandası hamlelerinize oldukça hızlı tepki vermekte. 28 cm ye 30 cm ebatında, 100 – 150 gram arasındadır. Uçuş mesafesi 90 – 110 m dir. Drone başlangıç seviyesine de uygun olsa da asıl olarak orta seviye kullanıcılar hedeflenmiştir.

3) Dji Ryze Tello

Sade tasarımı, stabilize olması, yüksek çözünürlüklü kamerası, ve aşırı güvenilir markaların elinden çıkmış olmasıyla öne çıkan bu drone her düzeyin severek kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Dji markasından da bu beklenirdi zaten. 13 dk uçuş süresi, 2 anteni, intel yüksek performanslı işlemci, elektronik imaj stabilizasyonu, taşınabilir olması, 5mp (2592×1936) kamerası ve 700 ₺ den ( yazı tarihi itibariyle ) başlayan fiyatıyla seviyeniz ne olursa olsun keyifle kullanabileceğiniz bir modeldir.

Otomatik iniş/kalkış modu, düşük batarya koruması, bağlantı kesilse de güvenli iniş, vision pozisyonlama sistemi gibi özelliklerid e mevcuttur. HD 720p/30fps video çekebilmektedir. 80 gram ağırlığı olan model sivil havacılık izni gerektirmez. 1100 mAh pile sahiptir. 100 metre maximum kapasitesi bulunmakta. 4 rotarı da bulunan model maksimum 28.8 km/saate çıkabilmektedir. 9.2 cm ye 9.8 cm dir.

2) Aden Fx 67 Fly More Combo Modeli

Bilim kurgu filminden çıkmış gibi gözüken tasarımı, 2k full hd görüntü çekebilmesi, 180 derece hareketli gimbal teknolojisi, sabit irtifa modu gibi özellikleriyle öne çıkan bu drone a sahip olabilmek için gerek ücret 1500 tl den başlamaktadır. Beni takip et modu ile hem eğlenceli hem de hoş kareler yakalayabileceğiniz, göğe yükselip hareketli görüntüler elde edebileceğiniz, sonrada otomatik eve dönüş moduyla eve dönmesini beklemenizin yeterli olacağı bir model. Bu drone u üst seviye ve profesyonel kullanıcılara öneriyoruz.

3 eksenli gimball ı ve otomatik rota takibinede sahip. Tek tuş iniş kalkış bu fiyata bu modelde olmasaydı zaten listemizde barınmazdı. 10 kanallı 2.4 GHz kumandası hamlelere oldukça hızlı tepki vermekte. 300gr-350gr ağırlığıyla sivil havacılık izni gerektirmez. 2050 mAh li-po pil içerir. 37cm-40cm ebatıyla kolay taşınabilir olmadığını ve iç mekan için biraz büyük olduğunu söylemek gerek. 1km ila 1.5km arası menzili de bulunmakta.

1) Hubsan Zino Pro

Geldik bire! Birinci drone’umuz birinci olmayı gerçekten de hak etmekte. Fiyatı 3049 ₺ den başlayan bu drone aşırı sade tasarımı ile bizlere adeta “Size süslü bir tasarımla değil performansla paramın karşılığını vereceğim ” demekte. Drone 4k 30 fps çekim yapabilmekte.

Model 4km menzile de sahip. 12 mp kamerasıda profesyonel olarak tercih edilmeye aday olduğunu gösteriyor. Model 23 dakika uçuş, değiştirilebilir lens, kaza önleme modu, otomatik eve dönüş modu, başsız mod, otomatik rota takip, sabit irtifa, tek tuş iniş/kalkış modları, 3000 mAh lık bir bataryası ve GPS gibi özellikleriyle parasını hak ediyor. 28 e 30 cm olan bu canavar 650- 750 gram aralığında olduğu için sivil havacılık izni gerektiriyor. Bu modeli profesyonel kullanıcılara öneriyoruz.

Bu gün sizler için hazırladığımız her bütçeye uygun drone listemizde her seviye için en az bir model bulunmakta. Umarım hoşunuza gitmiştir. Sizin de önereceğiniz bir drone varsa lütfen yorumlar kısmına bırakmayı unutmayın.

Önceki makalemiz olan https://shakeandtech.com/endless-space-2-oyun-inceleme/ makalemizi de okumayı unutmayın!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.